Rocketbook: Bitmeyen Defter Olur Mu?

Paylaş

Rocketbook adındaki yeni Kickstarter projesi ile not alma alışkanlıklarımızı değiştirmek üzere. Isı ile kolayca silinip tekrar yazılabilmesi ve telefon uygulaması gibi özellikleri ile yazı yazmaya olan bakışınızı değiştirebilir.

Bu yaratıcı defter projesi şu anda daha kampanyanın bitişine 45 günden fazla olmasına rağmen hedeflediği miktarın 10 katına yakın bağış toplayarak Kickstarter gündemine oturmuş durumda. Bu dahiyane defter projesini sizin için inceledik.

Rocketbook sıradan kalem – defter ikilisinin yapısını bozmadan size yazdıklarınızı cloud’da saklama olanağı sunuyor. Bununla sınırlı kalmayıp, aynı zamanda yanında gelen kalemi kullandığınızda sınırsız yazı yazma olanağı sunuyor. Bu özel kalem ile deftere yazdıklarınızı drive’ınıza kaydettikten sonra defteri mikrodalga fırında 5 dakika bekleterek tertemiz bir defter elde edebiliyorsunuz.

Attım hafızaya, bu kadar.

Telefonunuza indireceğiniz uygulama sayesinde defter sayfalarını istediğiniz cloud hesabına saniyeler içinde atabiliyorsunuz ki benim gibi yazdıklarını bilgisayara geçirmeye üşenen insanlar için harika bir çözüm olmuş doğrusu.

Üstelik sayfaları tararken düzgün çekmek için bir ameliyat masası dikkati ve el becerisiyle kendinizi harap etmenize gerek yok.

Bitmeyen defter mi? Yok canım öyle şey mi olur.

Evet, tasarımcılar isteyince oluyormuş demekki. Isıya duyarlı mürekkep sayesinde 5 dakika mikrodalgada beklettiğiniz defteriniz tekrar kullanıma hazır hale geliyor. Daha önce yazdıklarımızı da çoktan drive hesabımıza yedeklediğimize göre bir problem kalmadı ortada.

Aman Fikriniz Kaçmasın!

Olur ya hemen boş sayfa lazım olur… Öyle bu devirde her yerde mikrodalga bulamayabilirsiniz. Sorun yok biz sizin için onu da çözdük. Acil durumlar bir kurutma makinesine bakar.

Her şey iyi güzel hoş da…

Diyelim ki bir kafede oturuyorsunuz, karşı masanıza hayallerinizi süsleyecek çekicilikte bir erkek ya da kadın oturdu. Birden içinizdeki ressam ayaklandı ve deftere bir şeyler karalamaya başladınız. O da ne! resmini çizdiğiniz kişinin sevgilisi yanaştı yanına, birden gelen bir titreme, ah eliniz kaydı, gitti güzelim resim. E tabi eliniz neyi aradı? Silgi. Ve “evden çıkarken kurutma makinesini yanınıza almayı unutmuşsunuz”. Hayaller yerle bir oldu. Ama tabii ki bu hepimiz için geçerli değil, şahsen ben silgisiz yaşayamazken tükenmez kalemle döktüren bir sürü insan tanıdım şu koca dünyada. Demek istediğim şu ki böyle bir defter almadan önce 2 kez düşünmekte fayda var çünkü henüz firma bu defter için bir silgi yada taşınabilir bir çözüm üretmiş değil. Belki çakmak ile denenebilir ama onca para verdiğiniz defteri de yakma riskini almak istemeyiz tabi.

Siz de her şeye rağmen “of bu defter bi’ harika dostum” diye düşünenlerden iseniz buraya tıklayarak ihtiyacınıza uygun paketi seçerek siparişinizi verebilirsiniz.

Aşağıdan da bu defteri tasarlayan güzel insanların Kickstarter için hazırladıkları videoyu izleyebilirsiniz:

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Yazılar
Benzer