Picular: Renkler İçin Google!

Paylaş

Picular ‘ı anlatmanın en iyi yolunu bizce kendileri bulmuş: Google, ama renkler için. Çok net. Biraz vakit geçirdikten sonra ne kadar keyifli ve bağımlılık yapıcı bir araç olmasından önce ne kadar faydalı olduğunu övmeye karar verdim.

Picular, aradığınız rekleri buluyor. Evet evet, bu kadar. Ve aslında işleyişi de oldukça basit. Yaptığınız arama için Google Görseller’de çıkacak en iyi sonuçlardaki renkleri sizin için alıp hex kodlarıyla birlikte sunuyor.

Ekranda görebildiğiniz her rengin tanımlanabileceği iki yöntemden biri olan bu kodlara birçoğunuzun denk geldiğine eminim. Hani şu # ile başlayıp karışık 6 harf ve rakamdan oluşan kodlar. İşte dijitaldeki her rengin her tonunun bu şekilde kodlanmış bir karşılığı bulunuyor.

Picular’ın yaptığı şey ise hex kodları ile gerçek dünyayı kaynaştırmak. Bunu öyle sade, öyle tatlı bir arayüzle yapıyor ki; keşfettikten sonra sadece “kullanışlı siteler” listemize eklenmekle kalmayıp, devamlı yeni aramalar yapmayı denediğimiz bir oyun alanına dönüştü.

İşte sizin için yaptığımız bazı arama denemeleri:

Hemen picular.co adresine giderek deneyebilirsiniz. İlk birkaç aramanızı yaptıktan sonra fikrinizi merak ediyoruz: Siz de bu site hayatınızda bir eksiklikmiş ve şimdi tamamlanmış gibi hissetiniz mi, ne dersiniz?

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Yazılar
Benzer