Death Wish Coffee: Dünya’nın Eski En Sert Kahvesi

Paylaş

Sınavdan önceki gece. Saat 1:00, sınava son 9 saat hafif bir üşüme camdan gelen esinti, bir titreme ile kendinize geldiniz ve o an yarın sınavınız olduğu hissini serçe parmağınıza kadar hissettiğiniz anda en büyük korku nedir bilir misiniz? O gözlerin hafif hafif kapanması, böyle bir mayışma hali kısacası uykunuzun gelmesi. Daha ne olsun sınava 9 saat kalmış sizin çalışmanız gereken bir ton konu hazırlamanız gereken sayfalarca kopya. İşte o gün geldiğinde bu yazıyı hatırlayacaksınız çünkü birazdan göstereceğim kahve normal insanlar için yapılmamış dersten kalmak yada projeyi yetiştirmek için hayattan hiçbir umudu kalmayan insanlara adanmış bir içecek bu. Tanıştırayım dünya’nın eski en sert kahvesi. Death Wish Coffee.

Gerçekten Ne Kadar Sert?

Aslında yukarıdaki tablo her şeyi özetliyor o yüzden kısaca birkaç bilgi vermem yeterli olacaktır sanırım yukarıda da görüldüğü üzere Death Wish Coffee’de 1oz kahvede 54mg kafein bulunuyor, orta boy bir Starbuck’s bardağı 8oz ise çok özel matematik güçlerimizi kullanarak bir bardak da 440mg kafein olduğunu hesaplıyoruz. Buraya kadar her şey normal havada uçuşan bir sürü rakam ama eğer size Dünya Sağlık Örgütü’nün sağlıklı bir bireyin günlük olarak tüketmesi gereken kafein miktarının 400mg olduğunu açıkladığını söylersem. Belki kafanızda bir şeyler oluşmaya başlar. Şakaya gelmeyecek düzeyde sert bir kahve kendisi saygımız sonsuz.

Peki Nereden Buluruz Bu Mereti?

Neyse ki çoğu şeyin aksine henüz ülkemizde bu kahve ile ilgili herhangi bir yasak yok. Ancak ulaşmasının kolay olduğunu söylersem de yalan olur. Şimdilerde de Kadıköy’de Malavita Coffee‘de ve ya Cihangir’de  it’s ok adlı kafeler de satıldığına dair duyumlar var. İstanbul’da yaşamayanlar ise internet siteleri üzerinden veya Amazon’dan güzel bir kargo ücreti ile sipariş edebilirler. Dünya’nın eski en sert kahvesi dedik en ucuz demedik sonuçta. Tahminen bir paketi 150TL’ye uykusuz gecelerin hakimi olabilirsiniz.

Dip Not: Daha sertini bulana para iadesi yapma sözü veriyorlar!

Daha sertini bulduk! Buraya tıklayarak dünyanın gerçek en sert kahvesini öğrenebilirsiniz.

Daha fazla aydınlanmak için aşağıdaki videoları ve sayfaları inceleyebilirsiniz.

 

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Yazılar
Benzer